Blog

Reiki Uygulayıcılık Eğitimi

Reiki Uygulayıcılık Atölyesi
Enerji Teknikleri Çalışmaları

Reiki Uygulayıcılık Eğitimi

Uyku sorunu mu çekiyorsunuz? Düşünceleriniz siz rahat bırakmıyor mu? Enerjiniz düşük mü? Ve sebebine stres mi deniliyor? Size şifa dolu bir haberimiz var. Bu ve benzeri rahatsızlıkları günlerce, aylarca hatta yıllarca yaşamak zorunda değilsiniz. Aslında bu rahatsızlıkların iyileşmesinde kolay bir çözüm, %100 doğal bir yöntem var: Reiki. Bu yöntem ruhsal, duygusal, bedensel ve zihinsel tüm sorunlarda tıbbi tedaviye destek olarak kullanılıyor. İyileşme sürecini hızlandırıyor ve acıyı azaltıyor.

Kendi kendinizin iyileştiricisi olurken Reiki’yi başka şeyler için de kullanabilirsiniz.

Nelere Mi?
 • Mesela toplantı öncesi korku ve heyecanınızı dindirmek için.
 • Üzerinizdeki stresi anında atmak için.
 • Enerjinizi yükseltmek için.
 • Zayıflamak ve sağlıklı olmak için.
 • Yaşlanma etkilerini azaltmak için..
 • Yaratıcılığınızı artırmak için.
 • Evcil hayvanınızı iyileştirmek için.
 • Ailenizle, arkadaşınızla ilişkinizin dengeli ve huzurlu olması için.
 • Ya da üniversite sınavına çalışan çocuğunuzun kolay öğrenebilmesi, odaklanabilmesi, hafızasının güçlenmesi için. Sizce bu ebeveyn olarak çocuğunuza verebileceğiniz çok güzel bir destek değil mi?
USUI REIKI 1.SEVİYE (GİRİŞ)
Nasıl Bir Şey Bu Reiki?

Reiki, kadim iyileştirme tekniklerine dayanan binlerce yıllık bir öğretidir. Oldukça kolay, herkes tarafından öğrenilebilen bir tekniktir. Reiki bizim bedenimizin bağışıklık sistemini uyarır, güçlendirir, hastalıklara karşı korur. Bedenin kendini iyileştirme becerisini arttırır. Bu enerji hiç bitmez, faturasını ödeyeceğiniz bir kaynak değildir. Reiki’nin sonsuz bir şifa gücü olduğunu söyleyebiliriz. Bu yöntemde kullanılan araç, ellerimiz. Neden mi? Çünkü avcumuzun içinde çakralar mevcut. Enerji avuç içimizden çıkıyor ve iyileştireceği yere ulaşıyor. Bilinçsiz de olsa ellerimizin enerjilerini yer yer kullanıyoruz. Çocukken annelerimizin ağrıyan yerimize elini koyması bir tesadüf değil.

Önceleri ulaşılması zor, sır gibi saklanan bu teknik, artık Avrupa’da destekleyici iyileşme yöntemi olarak kabul ediliyor. Amerika’da, İngiltere’de, Japonya’da ve pek çok Avrupa ülkesinde Reiki terapileri hastanelerde, kliniklerde uygulanmakta ve sağlık sigortası sisteminde yer almaktadır. Bu kolay, doğal ve mucizevi yöntemin yan etkisinin olmaması da onu mükemmel kılıyor.


USUI REIKI 2.SEVİYE (OKU-DEN – DERİN BİLGİ)

Reiki’yi iyice sindirip tam anlamıyla uyguladıktan sonra artık 2. seviyeyi almaya hazırsınız. Reiki’yi daha kapsamlı kullanmak için bu seviyede 3 kutsal sembolü öğreneceksiniz. Bu sembollerin her birinin ayrı bir sırrı ve kutsal özellikleri var. Bu semboller çok daha güçlü enerjilerin açığa çıkmasını sağlayacak.

Reiki 2’yi Alırsanız;

 • Reiki enerjisinin gücünü artırırsınız.
 • Uzaktaki akrabanıza, eşinize dostunuza enerji gönderebilirsiniz. Ağrılarını dindirmek, hastalıklarının iyileşmelerini desteklemek, acılarını azaltmak için mesafelerin hiçbir önemi olmadığını deneyimlersiniz.
 • Sezgileriniz güçlenir.
 • Kişisel gelişiminiz için kendinize büyük bir iyilik yapmış olursunuz. Çünkü Reiki 2. seviyeyi aldıktan sonra “başarısızlık ve değersizlik inancı gibi inanç kalıplarınız; yalnız kalma, parasızlık, sevgisizlik, aldatılma, hastalanma gibi tüm korkularınız” etkisini yitirmeye başlar.
 • Evinizin, iş yerinizin veya istediğiniz bir mekânın enerjilerini temizleyebilirsiniz. Böylece o yerin daha huzurlu, keyifli, neşe dolu, bolluk ve bereket içinde olduğunu deneyimlersiniz.
 • İstediğiniz her türlü eşyayı koruma altına alabilirsiniz.

USUI REIKI 3.SEVİYE (SHINPIDEN – SIR)

Bir Reiki Master olmak ve sistemi öğretmeye başlamak önemli bir adım ve sorumluluktur. Bu yola açılmak isteyen öğrencilerin kendilerinin arındırıp şifa bulmaları için her gün düzenli Reiki uyguluyor olmaları, Reiki’yi bir yaşam biçimi haline dönüştürmüş ve önceki tüm seviyelerde yeterli deneyime sahip olmaları gerekmektedir. Zor vakalar ya da beklenmedik tepkiler karşısında tecrübe kazanmalıdırlar. Reiki Master/Öğretmenlik eğitimi, Reiki uygulayıcısının diğer kişileri tüm Reiki derecelerine inisiye etmesine hazırlar, sınıf yönetme, yazılı malzeme oluşturma, dersi öğretme ve öğretmen-öğrenci ilişkileri konularında yol gösterir.

Reiki’nin üçüncü aşama eğitimi üstat olma aşamasıdır. Bu aşamada, öğrenciye üstat sembolü öğretilir. İnisiyasyon uygulanır ve üstat sembolünün kullanım şekilleri öğretilir.
Üstat sembolü, daha yüksek enerjilere açılmak ve bu açılma yeteneğini kuvvetlendirmek içindir. Yüksek enerjiler için daha geniş bir kanal olmayı sağlar. Bu sembolün vibrasyonu ve enerjisi çok kuvvetlidir. İnisiyasyon işlemi sırasında daha yüksek enerjilere kanalize olunur. Meditasyon ve kişisel gelişimde kullanılır. Bu sembolün odağı ruhun tedavisidir.

Reiki üstadı olmak, diğerlerinden daha fazla Reiki gücüne sahip olmak da değildir. Önemli olan, kendi içinizde Reiki ’ye olan bağınızı kavramaktır. Hatırlanmalıdır ki, Reiki’nin yazılı formülü İsa’dan bin yıl öncesine dayanmaktadır, yani en az üç bin yaşındadır ve binlerce yıllık değişim ve adaptasyon sürecine sahiptir.

REİKİ’NİN SON KULLANMA TARİHİ YOKTUR!

Kurs İçeriği:

 • Reiki eğitimleri yüz yüze veya uzaktan/online olarak verilmektedir.
 • Reiki’nin ilk seviyesini herkes alabilir.
 • Uzaktan eğitime katılanlara seviyelere göre özel hazırlanmış PDF formatında eğitim kitapçığı + katılım belgesi gönderilecektir.

Daha fazla bilgi ve randevu için Whatsapp’tan bizimle iletişime geçin.

Whatsapp Destek Hattı