Blog

Lakshmi Bolluk Bereket Enerjisi

Lakshmi Bolluk ve Bereket Çalışması
Enerji Teknikleri Çalışmaları

Lakshmi Bolluk Bereket Enerjisi

Lakshmi bolluk bereket enerjisi, güçlü bir mantra olan Lakshmi Gayatri mantrasının enerjisini içerir. Lord Vishnu’nun eşi olan Bilge Lakshmi aynı zamanda bolluk ve refahın enerjetik bir yansımasıdır.

Tekamül; kişisel erdem ve başarı için Bilge Lakshmi’nin öz mesajına yönelinir. Bu mantra sizin fark edilmenize yardımcı olur ve bolluk bilincini yaşamınıza çeker.
Lakshmi hem maddi hem manevi açıdan zenginlik ve refah bilincidir.”Lakshmi” kelimesi, Sanskritçe bir kelime olan ve “hedef” anlamına gelen “laksme” kelimesinden türetilmiştir. Bu nedenle Lakshmi hem dünyevi hem de manevi refahı kapsayan hayat hedefini temsil eder.

Lakshmi resimlerde dört kol ve dört eli olan bir kadın şeklinde tasvir edilmiştir. Nilüfer çiçeği üzerinde durur, altın nakışlı kırmızı bir elbise giyer. Ellerinde altın sikkeler ve nilüfer çiçekleri vardır. İki tane fil (bazı resimlerde adedi dörttür) bilgenin yanında gösterilmiştir. Bu sembolizm, aşağıdaki manevi temayı ifade eder.

Dört kol uzaydaki dört yönü temsil eder. Bu nedenle bilgenin her yerde hazır ve nazır olduğunu ve kudretini sembolize eder. Kırmızı renk aktifliği belirtir. Kırmızı elbisesindeki altın nakış refahı temsil eder. Burada anlatılmak istenilen fikir; her zaman bilgeye ihtiyaç duyanlara bolluk ve refah dağıtmakla meşgul olmasıdır. Lakshmi’nin üzerinde durduğu nilüfer çiçeği, bu dünyada yaşayan kişinin dünyanın zenginliğine saplantılı olmak yerine ondan zevk alması gerektiğini ifade eder. Bu şekilde yaşam suda ıslanmadan gelişen nilüfer çiçeğinin yaşamına benzer.

Dört el insan hayatının dört unsurunu temsil eder.

  • Dharma (erdemlilik),
  • Kama (gerçek istekler)
  • Artha (bolluk)
  • Moksha (doğum ve ölümden kurtuluş).

Ön eller fiziksel dünyadaki aktifliği temsil eder ve arka eller manevi tekamüle rehberlik eden manevi etkinlikleri belirtir.

Vücudun sağ tarafı aktifliği sembolize ettiğinden, arka sağ eldeki nilüfer çiçeği insanın dünyadaki bütün görevlerini dharmaya uygun olarak gerçekleştirmesi gerektiğini ifade eder. Bu şekilde gerçekleşirse, Lakshmi’nin arka sol elindeki nilüfer çiçeğiyle sembolize edilen Moksha’ya (kurtuluş) kapısı açılır. Lakshmi’nin ön sol elinden yeryüzüne düşen sikkeler onun ihtiyaç duyanlara bolluk ve refah sağladığını resmeder. Ön sağ eli ihtiyaç duyanlara bereket ihsan ettiğini gösterir.

Bilgenin yanında duran filler dünyevi zenginlikle birleştirilmiş isim ve ünü sembolize eder. Buradaki belirtilmek istenen fikir; gerçek ihtiyaç duyanın sadece isim ve ün elde etmek için veya kendi maddi isteklerini tatmin etmek için zenginliği kazanmaması gerektiği ama kendisine ve başkalarına mutluluk getirmesi için onu paylaşması gerektiğidir.

Bazı resimler dört filin altın taslardan Bilge Lakshmi’nin üzerine su püskürttüğünü gösterir. Yukarıda bahsedildiği gibi dört fil insan hayatındaki dört unsuru temsil eder. Püskürtülen su, aktifliği tanımlar. Altın taslar bilgelik ve saflığı belirtir. Dört filin altın taslardan bilgenin üzerine su püskürtmesi resmi şu temayı ifade eder; bilgelikle, saflıkla desteklenmiş ve erdemliliğe (dharma) uygun olarak gösterilen sürekli çaba hem maddi hem manevi refahı davet eder.

Kurs İçeriği

  • Lakshmi Bolluk Bereket Enerjisi eğitimi yüz yüze veya uzaktan/online olarak verilmektedir.
  • Lakshmi enerjisi alabilmek için Usui Reiki 2.seviyeyi almış olmanız önerilir.
  • Uzaktan eğitime katılanlara özel hazırlanmış PDF formatında eğitim kitapçığı ve katılım belgesi gönderilecektir.

Daha fazla bilgi ve randevu için Whatsapp’tan bizimle iletişime geçin.

Whatsapp Destek Hattı