Spiritüel Sinema

Yıllardır içsel yolculuğumda bana yol gösteren, ilham veren, ufkumu açan fimleri sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Tek bir noktaya bakarak binlerce farklı bakış açısını gösterme gücüne sahip, sadece birkaç saatte farkındalık kazandıran bu filmler, sinemanın gücünü ortaya koyuyor. Bu noktada Mustafa Kemal Atatürk’ün bu sözü her şeyi özetliyor;

Sinema öyle bir keşiftir ki, bir gün gelecek, barutun, elektriğin ve kıtaların keşfinden çok dünya medeniyetinin veçhesini değiştireceği görülecektir. Sinema, dünyanın en uzak köşelerinde oturan insanların birbirlerini sevmelerini, tanımalarını temin edecektir. Sinema, insanlar arasındaki görüş, düşünüş farklarını silecek, insanlık idealinin tahakkukuna en büyük yardımı yapacaktır. Sinemaya layık oldugu önemi vermeliyiz.”

Filmler hakkında daha fazla bilgi edinmek, sorularınız veya önerileriniz için Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. ’a mail gönderebilirsiniz.

Keyifli seyirler diliyorum.

Sort by: Direction::
Yukarı