Oz Büyücüsü

Oz Büyücüsü
Çizgi Film /Aile

Oz Büyücüsü

Yönetmen: Victor Fleming
Oyuncular: Judy Garland (Dorothy Gale) , Frank Morgan (Professor Marvel) , Ray Bolger (Scarecrow) , Bert Lahr (Lion) , Jack Haley (The Tin Man)
Konusu: Halası ve amcasıyla çiftliklerinde mutlu bir yaşantısı olan Dorothy, sevimli köpeği Toto komşusu tarafından elinden alınmak istenince evden kaçar. Pişman olup geri dönmeye çalıştığı sırada bir hortuma yakalanır ve kendisini Oz’un renkli dünyasında bulur. Üzerine düştüğü ev, Doğu’nun Kötü Cadısına aittir. Onu öldüren Dorothy birden bire Oz’un en ünlü şahsiyeti haline gelir. Kardeşini öldüren Dorothy’den intikam almak isteyen Batı’nın kötü cadısı, genç kızın peşine düşer. Cadıdan kaçan Dorothy, Oz Büyücüsü ‘nün yardımını istemek için onun yaşadığı Zümrüt Şehri’ne gider. Dorothy, yolda 3 yeni arkadaş edinir. Kalpsiz Teneke Adam, beyinsiz Korkuluk ve korkak Aslan, uzun yolculuklarında Dorothy’e yardım eder ve onu korurlar. Yolculuğu başarıyla atlatmaları, kahramanlarımızın dileklerinin olmasını sağlayacaktır.

Ödüle doymayan ve Amerikan Film Enstitüsü tarafından tüm zamanların En İyi Aile Filmi, seçilen bu dünya klasiğini arşivinize eklemenizi tavsiye ediyorum.

 

Whatsapp Destek Hattı