Blog

İstediğiniz Hayatı Gerçekleştirmenin Sırrı: Titreşim Seviyenizi Yükseltmek

İstediğiniz Hayatı Gerçekleştirmenin Sırrı: Titreşim Seviyenizi Yükseltmek
Blog

İstediğiniz Hayatı Gerçekleştirmenin Sırrı: Titreşim Seviyenizi Yükseltmek

Albert Einstein’ın dehası, evrenin temelinde yatan enerji gerçeğini ortaya koymuştu. Her şey enerjiden ibarettir ve bu enerji, elde etmek istediğiniz o şeyin frekansına uyum sağladığınızda işleri yoluna sokmaya başlar. Bu sadece bir felsefe değil, aynı zamanda fiziksel bir gerçektir. Evrendeki her şey, titreşimlerden oluşur. Sert kayalar, etrafınızdaki ışık, hatta baz istasyonları ve uydular bile belirli bir frekansta titreşir. İnsani özellikler olan düşünce, anılar ve duygular da kendi frekanslarına sahiptir.

İşte Titreşim Yasası, bu temel gerçeğe dayanır. Çoğu insan Çekim Yasası’nı bilir ancak Titreşim Yasası hakkında pek fazla bilgi sahibi değildir. Oysaki Titreşim Yasası gerçekten de hayal ettiğiniz şeyleri elde etme yeteneğinizi şekillendirmektedir. Titreşim seviyeniz; hayatınızı, deneyimlerinizi ve çektiğiniz insanları belirler.
Mutluluk frekansında titreşiyorsanız, mutlu olaylar ve insanlar sizin etrafınızda dolaşır. Tıpkı bir mıknatıs gibi frekansınızla rezonansa giren şeyleri kendinize çekersiniz.

Enerjiniz daha yüksek bir titreşimde olmadığında ne olur?

• Sık sık düşüncelerinizde sıkışmış hissedebilirsiniz.
• Yaratıcı, yenilikçi ve neşeli olmak sizin için zorlayıcı olabilir.
• Yaşam amacınızı anlamakta güçlük çekebilirsiniz.
• Sık sık hasta olabilir ve yorgun hissedebilirsiniz.
• Depresif, endişeli ve enerjisi düşük bir karakter haline gelebilirsiniz.
• Daha sık öfkelenen birine dönüşebilirsiniz.
• Sık sık tartışmalara girebilirsiniz.
• Hiçbir şey size mantıklı gelmemeye başlayabilir.
• İş ve diğer tüm ilişkilerinize odaklanmakta zorlanabilirsiniz.
• Gelecek ile ilgili hedef belirlemeye olan ilginizi kaybedebilirsiniz.

Eğer hayatınızda istediğiniz şeyleri elde edemiyorsanız, iç titreşiminizi değiştirme gücünüzü hatırlayın. İşte bu yazının geri kalanında, titreşim seviyenizi yükseltmenin ve istediğiniz şeyleri tezahür ettirmenin yollarını bulacaksınız.

Kolayca Titreşiminizi Yükseltme Yolları:
1. Müzik Dinleyin:

İstediğiniz Hayatı Gerçekleştirmenin Sırrı: Titreşim Seviyenizi Yükseltmek

Müziğin gücü büyüktür. Her şarkı, müziği oluşturan her nota belirli bir frekansta titreşir. Kendinizi kötü hissettiğinizde, sizi daha da mutsuz eden şarkılardan kaçının. Farklı müzik türlerini dinlerken nasıl hissettiğinize dikkat edin ve sizi iyi hissettiren müzikleri dinlemeye çalışın. Dans etme, hareket etme ve oynama isteği uyandıran müzikler dinleyin. Müsait bir durumdaysanız kalkın ve oynayın. Sizi mutlu eden müziği dinlemek, titreşiminizi yükseltmenize yardımcı olacaktır.

2. Günlük Tutun:

Düşüncelerinizi yazmak, hangi seviyede titreştiğinizi anlamak için ideal bir yoldur. Her gün hayatınızda nelerden keyif aldığınızı yazın. Odağınızı “ne istiyorum” noktası yerine “sahip olduklarım” noktasına kaydırın ve bunun için minnettar olun. Yazmaya başladığınızda şükran duymakta zorlanırsanız, tüm olumsuzlukların beyin dökümünü yaparak başlayın. Düzenlemeyin veya sansürlemeyin, sadece sayfaya dökün. Yazacak olumsuz hiçbir şeyin kalmadığı bir nokta gelecektir. Ardından olumlu olanları, sizi iyi hissettirenleri yazın. Düşüncelerinizi yazmak, titreşim seviyenizi anlamanızı sağlar. Aynı zamanda şükran pratiği yapmak frekansınızı yükseltmenin bir yoludur. Her gün minnettar olduğunuz şeyleri yazmak, odaklanmanızı ve olumlu enerjiyi çekmenizi sağlar.

3. Görselleştirin:

Görselleştirme / İmgeleme güçlü bir araçtır. Tezahür ettirmek istediğiniz şeyin enerjisine girmenize yardımcı olur. Gözünüzde canlandırmak için günde 20 dakika ayırın. Yalnız kalmaya çalışın, gözlerinizi kapatın ve arzu ettiğiniz şekilde yaşadığınızı hayal edin. Bunu yapmaktaki amaç, arzu ettiğiniz duyguya ulaşmak ve o enerjinin içinde kalmaktır. Hayal gücünüzü kullanarak istediğiniz şeyleri görselleştirin. Bunu günlük bir uygulama haline getirin. Bu pratiği uyandığınızda ve uyumadan hemen önce de yapabilirsiniz.

4. Yaratıcı Olun:

İstediğiniz Hayatı Gerçekleştirmenin Sırrı: Titreşim Seviyenizi Yükseltmek

Yaratıcı aktivitelerde bulunmak, içsel titreşiminizi yükseltmenin harika bir yoludur. Boyama, çizim, şarkı yazmak, müzik enstrümanı çalmak veya hoşlandığınız yaratıcı uğraşlar sizi olumlu bir enerjiye yükseltir. Şimdi en iyi anınızı düşünün. Kendinizi çok iyi hissettiğiniz ve bir zamanı hatırlayın. Elinize bir kâğıt ve kalem alarak aklınıza ne geliyorsa çizin veya bir boyama kitabı boyayın. Yetişkinler arasında oldukça popüler olan boyama aktivitesi, dikkat gerektirmesi nedeniyle zihninizi ve bedeninizi rahatlatarak stresinizin azalmasına yardımcı olur.

5. Gülün ve Neşelendirici Şeyler Yapın:

Enerjinizi çevrenizdeki enerjiye göre uyarlayacağınızı sürüklenme ilkesi sayesinde biliyoruz. Bu nedenle sizi mutlu eden şeyleri yapıp, neşelendirici aktivitelerle zaman geçirin ki titreşim seviyeniz yükselsin. Bilgi tüketirken (haberler, sosyal medya, arkadaşlarınızla sohbet ederken) nasıl hissettiğinize dikkat edin. Mesela haberlerden sonra daha kötü hissediyor ve enerjiniz düşüyorsa, azaltın. Yavru kedi videoları izledikten sonra kendinizi daha iyi hissediyorsanız, bunu daha fazla yapın. Etrafınızı eğlenmeyi bilen, sizi gülümseten ve mutlu eden insanlarla çevreleyin. Olumlu enerjiyi kendinize çekin ve de çevrenize yayın.

6. Profesyonel Yardım Alın:

İstediğiniz Hayatı Gerçekleştirmenin Sırrı: Titreşim Seviyenizi Yükseltmek

İçinden çıkamadığınız olumsuz enerjilerin ağırlığını hissediyorsanız, sezgilerinizi dinleyin ve neye çağrıldığınızı hissedin. Sizce profesyonel biriyle konuşmaya veya bir enerji şifasına mı ihtiyacınız var? Eğer içsel enerjinizi dengelemekte zorlanıyorsanız, enerji şifa çalışmaları, rehberlik veya danışmanlık almak size yardımcı olabilir. Bu gibi durumlarda profesyonel bir destek alın.

7. Toprak Enerjisini Kullanın:

Doğaya bağlanmak, titreşiminizi yükseltmenize yardımcı olabilir. Ayakkabılarınızı çıkarıp çimenlerde yürümek; orman, göl veya deniz kenarında bulunmak, yürüyüş veya meditasyon yapmak size iyi gelecektir. Bu aktiviteleri yapma imkânınız yoksa bile, evinizde uzun bir banyo veya duş almak da etkili olacaktır çünkü tüm bunlar arındırıcı unsurlardır.

8. Kendinize İyi Bakın:

Bedeninize iyi bakmak titreşiminizi yükseltmenize yardımcı olabilir. Sağlıklı beslenmek, düzenli egzersiz veya yürüyüş yapmak, yeterli uyku uyumak içsel dengeyi destekleyen ve titreşiminizin yükselmesine yardımcı olan en önemli unsurlardır.

9. Affetme Pratiği Yapın:

İstediğiniz Hayatı Gerçekleştirmenin Sırrı: Titreşim Seviyenizi Yükseltmek

Öncelikle kendinizi ve sonrasında başkalarını affetmek, içsel huzuru yeniden bulmanıza yardımcı olur. Bu nedenle affetme pratiği, kendi hatalarınıza ve eksikliklerinize karşı şefkat ve anlayış geliştirirken, başkalarının da insan olduklarını kabul etmeyi ve onları affetmeyi öğretir. Bu sayede, negatif duygusal yüklerden özgürleşerek titreşiminizi yükseltebilirsiniz.

10. Sezgilerinizi Dinleyin:

İçsel sezgiler; bilinçaltımızın derinliklerinden gelen ve bazen de mantıklı düşünce süreçlerinden öteye geçen hislerdir. Bu sezgiler, bilinçli zihnimizin algılayamadığı önemli bilgileri sunabilir. Bu nedenle yaşamınızla ilgili karar alırken veya bir seçim yaparken bu sezgiler fayda sağlayabilir. İçsel rehberinizi duyabilmek, takip edebilmek için zihni sakinleştiren meditasyon uygulamalarına zaman ayırmak faydalıdır. Sessizlikte bulunmak, zihinsel bir boşluk yaratmak, içsel sezgilerin daha iyi algılanmasına yardımcı olur ve titreşiminizi yükseltebilir.

Bu basit adımları uygulayarak, titreşim seviyenizi yükseltebilir ve istediğiniz hayatı tezahür ettirebilirsiniz. Unutmayın; her şey enerjiden oluşur ve iç dünyanızdaki değişim, dış dünyanızdaki değişimi etkiler. Kendinizi yükseltin ve hayatınızı dönüştürün. Titreşim yükseltmek, istediğiniz gerçekliği yaratmanın anahtarıdır. Bu yolculukta size başarılar dilerim.

Başka herhangi bir sorunuz veya daha fazla rehberlik gereksiniminiz varsa, lütfen bana ulaşın. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.

Yazar: Lisa Powers Çeviri: Birlik Bilinci Düzenleme: Kader Demir

TELİF HAKKI©2023 BİRLİKBİLİNCİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. BU YAZIYI TÜMÜ OLMAK ŞARTIYLA, DEĞİŞTİRİLMEDEN, BEDAVA OLARAK, VE BU TELİF HAKKI UYARISI VE İNTERNET BAĞLANTISI (WWW.BİRLİKBİLİNCİ.COM/) İLE BİRLİKTE KOPYALAMAYA VE DAĞITMAYA İZİN VERİLMİŞTİR.

Whatsapp Destek Hattı