fbpx

Hinduizm ve Budizm'de yer alan en önemli simge ve ses hecesi (mantra) olan om, şüphesiz yogik kültürde de yer alır. Kökeni vedik yazıtlara dayanan om, bin yıllardır kök mantra olarak diğer mantralarda da yer alır. Örneğin "güneşe selam" hareket dizisinin başlangıç mantrası "om ram suryaya namaha"dır ya da ünlü Budist mantrası "om mani padme hum".

Simge olarak; şekilde de görüldüğü üzere üç tane eğri, bir tane yarım çember ve bir noktadan oluşur. Altta yer alan eğri uyanma durumunu; üstte yer alan eğri derin uykuyu; sağdaki eğri ise uyku ile uyanıklık arasında yer alan rüya durumunu simgeler. Yukarıya açık olan yarım çember yanılsama anlamına gelen Maya'dır, nokta ise mutlak gerçeklik. Böylece fiziksel dünya ile ruhsal dünya arasında bir çizgidir Maya. Aynı zamanda A yaratıcı Brahma'yı; U koruyucu Vishnu'yu; M ise yokedici Shiva'yı simgeler. A bedenin kök bölgesi, U karın bölgesi ve M de kaş merkezi, yani üçüncü gözdür.

Om'un binlerce anlamı vardır. En öncelikli anlamları ise "evrenin iç sesi ve ritmi"dir.

Cinsi: 925 Ayar Gümüş
En: 2 cm Boy: 1,2 cm
Taş: Zirkon
Tene Değer: Evet
Fiyatı: 120 TL

STOK DURUMU: MEVCUT

Sipariş bilgileri için tıklayınız...

Sorularınız ve daha detaylı bilgi için 05425788700 'ı arayabilir veya İletişim Sayfamızdan bize yazarak ulaşabilirsiniz.

Başa Dön