Suyun Ağırlığı

Perşembe, 16 Ağustos 2018. Kategori Özlü Hikayeler

Suyun Ağırlığı

Bir psikolog, dinleyicilerine stres yönetimini öğretirken elinde bir bardak su vardır.

Birden elindeki bardağı havaya kaldırır. Odadaki herkes psikoloğun “Sizce bu bardak boş mu dolu mu?” sorusunu soracağını düşünür. Ancak psikolog gülümser ve şu soruyu sorar “Sizce bu bardaktaki suyun ağırlığı nedir?”

Cevaplar değişkenlik göstermekte, herkes bir miktar söylemektedir. Psikolog cevaplara şöyle karşılık verir “Net ağırlık önemli değildir. Ağırlığı onu ne kadar taşıdığınıza göre değişir.” ve devam eder “Eğer ben bu suyu bir dakika taşırsam bir sorun olmaz. Ama bir saat taşıdığımda kolum ağrır. Eğer bir gün boyunca taşırsam kolumu uyuşacaktır ve bu çok zor olacaktır. Tüm bu durumlarda suyun ağırlığı hep aynıdır. Ancak ben suyu ne kadar uzun süre taşırsam o kadar ağırlaşır.”

Şöyle devam eder “ Hayatımızdaki stres ve endişeler de aynı bu su gibidir. Onları kısa bir süreliğine düşünün, bir şey olmaz. Ancak onları gecenize ve ertesi gününüze taşımamalısınız. Eğer hala geçmişin stresini üzerinizde hissediyorsanız sizin için suyu yere bırakmanın zamanı gelmiştir.”

"Ömrünüzü geçmişte yaptığınız hataları düşünüp, kendinizi suçlayarak geçirebilirsiniz. Ancak size temin ederim ki, bu geçmişinizde zerre kadar değişikliğe bile yol açmayacaktır." - Dr. Wayne W. Dyer

TELİF HAKKI©2018 BİRLİKBİLİNCİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. BU YAZIYI TÜMÜ OLMAK ŞARTIYLA, DEĞİŞTİRİLMEDEN, BEDAVA OLARAK, VE BU TELİF HAKKI UYARISI VE İNTERNET BAĞLANTISI (WWW.BİRLİKBİLİNCİ.COM/) İLE BİRLİKTE KOPYALAMAYA VE DAĞITMAYA İZİN VERİLMİŞTİR.

Google Plus
LinkedIn
Pinterest
Başa Dön